Riigid, mis sobivad kõige paremini seljakotirännaku jaoks

Seljakotiga rändamine on üks lihtsamaid viise, kuidas näha uusi paiku ilma, et peaksid muretsema oma kompsude kaasas tassimise pärast. Samuti on see suurepärane viis, kuidas laiendadada oma silmaringi ja kogeda unikaalseid elamusi, mis käivad sinuga kaasas terve elu.

Mõned riigid on aga tuntud selle poolest, et need on seljakotirändajate jaoks pisut sõbralikumad, eriti, kui asi puudutab hinnataset. Kui oled hetkel mõttes veeretamas ideed seljakotirännaku kohta, kuid ei tea, kuhu võiksid suunduda, siis siin on nimekiri parimatest paikadest üle kogu maailma, mis võivad sobida seljakotirändajale väga hästi ühel või teisel põhjusel.

  1. Tai

See Aasia paradiis sobib imehästi neile, kes tahavad saada seljakotiga rännades täieliku kogemuste pagasi ja seda kõike ilma oma eelarvet murdmata.

Tai on tuntud oma troopilise looduse ja rikkaliku kultuuri poolest, pakkudes samas imemaitsvat toitu väga soodsa hinnaga. Näiteks on täiesti võimalik umbes 10 euro eest saada päeva toit või isegi majutus! Ka transport on lihtne ja odav, mistõttu saad sa hõlpsa vaevaga lähemale mõnele vaatamisväärsusele. Tai looduse tõttu on seljakotirännak kõige mõistlikum viis riigi nägemiseks, kuna paljudesse kohtadesse ei saagi lihtsalt hästi ligi, kui ei võta ette väikest matka. Kõige sellega on Tai kahtlemata üks parimaid sihtkohti iga seljakotirändaja jaoks.

  1. Austraalia

Austraalia võib küll olla hästi arenenud riik, kus tekib tunne nagu võiks üksnes autoga ringi sõita, kuid tegelikult on Austraalia loodusrikas paik, kus on võimalik lähemalt uurida metsikut ekstreemset loodust. Eriti tuntud on seljakotirändaja seas idarannik, kus sa võid kohata paljusid teisi, kellel on parasjagu samasugune plaan nagu sinul.

Ka mandril reisimine on väga lihtne ning lennupiletid pole kõige kallimad. Mis puudutab aga üldist hinnatase, siis Austraalia linnad on üsna kallid ning pole ebatavaline näha 50-eurost hotellituba. Seega ei ole Austraalia just parim koht neile, kes järgivad piiratud eelarvet. See-eest tervitab sind aga inglisekeelne riik, kus on rohkelt teisi seiklejaid.

  1. Vietnam

Vietnam on veel üks imehea Aasia riik, kuhu minna kas või esmakordse seljakotirändajana.

Riigi pealinn on hästi arenenud ning igal nurgal leidub imelisi vaatamisväärsuseid ning transport on äärmiselt lihtne, eriti siis, kui oled harjunud mootorratastega: nendega on riigis kõige mugavam ringi sõita.

Sarnaselt Taile on Vietnami hinnatase väga madal ning sul on täiesti vabalt võimalik saada päeva toit ja majutus 20 euro eest.

  1. Ungari

Kui soovid reisimisega jääda kodule lähemale, on Ungari üks kõige sõbralikumaid Euroopa riike, mida külastada. Sind tervitavad hommikuni kestvad peod, hämmastav arhitektuur, rannad, vulkaanilised mäed ja veiniistandused.

Ungari on muuhulgas ka Euroopa Liidus, muutes eestlaste jaoks selle riigi eriti hõlpsalt kättesaadavaks, kuid samas on Ungari hinnatase meist pisut madalam, arvestades, et 10 euroga on võimalik leida täiesti korralik hostelituba. Pealinnas toimuvad veel tasuta ringkäigud ja muud tegevused, mistõttu on Ungari hea paik väiksema eelarvega rändajatele.

  1. Itaalia

Pitsa, pasta, kohv – Itaalial on pakkuda nii mõndagi! Lisaks imelisele toidule on Itaalias rikkaliku kultuuriga linnad ja kaunis maastik, mida raamistavad mäestikud ja isegi aktiivsed vulkaanid. Kuigi Itaalia linnad on hästi arenenud, on riigi maapiirkonnad eriti elamuserohked.

Sarnaselt Ungarile on Itaalia väga lihtne sihtkoht kõikide eurooplaste jaoks, kuna Itaaliasse jõudmiseks tuleb lihtsalt hüpata lennukile. Itaalia suuruse ja looduse tõttu on seal aga võimalik ringkäike teha kas või nädalaid ilma, et tüdineksid riigi vaatamisväärsusest.

Valikuid on mitmeid, alates Euroopast kuni Aasiani. Kui plaanid järgmist seljakotireisi, võta üks nendest sihtkohtadest kindlasti ette!