Mis on parimad alternatiivid Ibizale Euroopas

Ibizal on alati meie südames eriline koht, kuid ära ei tasu unustada, et Euroopas on ka palju alternatiivseid puhkepiirkondi. Ibiza esikoha sihtkoha nimekirjas on varastamas need vähem tuntud, kuid samas päikeseküllased Euroopa sihtkohad, kus DJ-d mängivad bassi rütme ajaloolistel väljakutel, jõekallastel ja salapärastel randadel. Siinkohal toome ära alternatiivsed aga selle eest odavamad ja vähemalt sama põnevad kohad kui Ibiza. Tutvuge lähemalt nende näidetega ja pidutsege läbi lõputu suvepäeva neis vähem tuntud tantsuparadiisides.

Horvaatia

Horvaatias, mida sageli kutsutakse ka kui “uus Ibiza” on kõik, mida sa vajad korralikuks puhkuseks. Horvaatia, nagu Ibiza, on kaunite tantsuklubidega, kus saab tantsida kuni koidikuni. Kuigi kulud on tõusnud koos populaarsusega on riigi külastamine endiselt suhteliselt odav. Inimesed Horvaatias on sõbralikud ja peod meeletud ning võivad kesta varaste hommikutundideni. Suvehooaeg tervitab teid erinevate festivalide ja üritustega, sealhulgas Hideout ja Garden Festival. Pagi saarel on klubide suurim kontsentratsioon.

Mykonose saar

Kreeka saared on sajandeid olnud oluliseks reisisihtkohaks. Looduskaunite vaadete kõrval on nendel saartel ka uskumatuid ööklubisid. Mykonos ise on koduks Paradise Club ja Cavo Paradiso`le, mis mõlemad olid näiteks 2015. aastal 100 parima klubi hulgas. Cavo Paradiso klubi asub ilusate kaljude peal, mis on vaatega ookeanile. Paradise Club omab ka ookeanivaadet ehkki vaid maapinna tasemelt. Kogu suve jooksul külastavad saart maailma kuulsad DJ-d osaledes tohututel üritustel.

Bulgaaria

Paljude aastate jooksul asus Bulgaaria klubi stseen peamiselt pealinnas Sofias. Rannikualadel oli alati suurepäraseid klubisid, kuid nad olid üldjoontes popmuusika poolt üle võetud. Kuid aeg muutub ja koos sellega muutuvad ka inimeste tavad ja kombed. Viimastel aastatel on Sunny Beach Bulgaaria Musta mere rannikul võõrustanud tantsumuusika suurimaid DJ-sid. Iga aasta augustis toimuv Solar Summer Festival on siin kindel tähtsündmus. Rannas korraldatakse regulaarselt tantsumuusika pidusid, mis paneb Sunny Beachi tõeliselt elama ja asetab selle koha kindlalt maailma tantsupidude kaardile!

Küpros

Veel rohkem öid veel soodsamalt pidutsedes leiab Küprose saarel Ayia Napa kuurortis See endine kaluriküla on suurepärane koht muusika fännidele, keskväljak on täidetud klubide ja baaridega ning järgmisel päeval on pidutsemisest taastumiseks lähedal vapustav liivarand. Saare suurimas klubis nimega “The Castle” on suur terrass ja 14 baari kolmes suuremas ruumis, kus mängitakse kõike alates trance `ist kuni hip hopini – igale maitsele midagi.

Serbia

Ibizas toimuvad peod nelja kuu jooksul aastas on kerge jalutuskäik võrreldes Serbia pealinna Belgradi aastaringse pakkumisega. Ujuvad alused on ankurdatud jõekaldasse ja moodustavad kuumade suveõhtute ajal aluse, millel toimuvad peod, mis nädala jooksul ilmuvad spontaanselt välja ebaharilikes kohtades. Belgradi kõige kuulsam tantsukoht on kahtlemata Klub 20/44, hellitavalt tuntud ka kui “Paat”. Esimene iseseisev baar kogu Serbias, mis on seotud Belgradi hilisõhtuse pärandiga ja millel ei ole lahtiolekuaega, sponsoreid, ühtegi promootorid ja kus toimuvad peod, mis Serbia kommete kohaselt kestavad sageli kuni järgmise päeva keskpäevani.

Malta

Malta ei pruugi Ibizaga võistelda sära ja glamuuri koha pealt, kuid on see sihtkohana suvefestivalide hooajal esirinnas ja selle ilusad 5-tärnilised kuurortid suudavad konkureerida luksuslike Ibiza hotellidega. Kindlasti tasub Maltat külastada, sest igal aastal toimub seal suur hulk suvefestivale, mis peaks rahuldama ka väga nõudliku muusika- ja tantsu sõbra vajadused.

Kõigile klubimuusika ja tantsusõpradele on Euroopas olemas klubisid, mis suudavad konkureerida Ibiza poolt pakutavaga. Veidike loomingulist lähenemist ja sama vägevad peod saavad peetud veel avastamata kohtades ning palju soodsamalt.