Parimad paigad Euroopas hobuste võidujooksude jälgimiseks

Euroopa on maailma juhtiv regioon hobuste võidujooksude valdkonnas, kus see spordiala on muutunud peaaegu rahvuslikuks spordiks. Meistrid võistlevad au ja hiilguse nimel peenetes jooksudes, kus on omavahel kombineeritud sajanditepikkused traditsioonid ja tänapäevased treenimisvõimalused. Euroopa on kõikide hobuvõidujooksude fännide jaoks selgelt parim sihtkoht, kuna just Euroopas toimuvad kogu maailma kõige peenemad ja kõrgeimal tasemel jooksud.

Käesolevas artiklis paljastame, millised konkreetsed Euroopa paigad on aga hobuvõidujooksude jälgimiseks parimad, et saaksid oma järgmise puhkusereisi plaane juba varakult pidama hakata.

  1. Liverpool, Inglismaa

Juba 1839. aastast saati on iga aasta korraldatud hobuvõidujooksu võistlus nimega Grand National, mille auhind ulatub üle miljoni euro. Mis muudab Liverpooli eriti põnevaks võistluspaigaks, on ohtlik rada, mis paneb hobused proovile maksimaalsel tasandil. Kuulus jooksurada koosneb 30 erinevast takistusest ning on mitme miili pikkune, muutes Liverpoolis toimuva võistluse rahvuslikuks suursündmuseks.

Võistlus toimub tavaliselt aprillis ning seda külastab enamasti isegi Inglismaa kuninglik perekond, mistõttu on Liverpool selgelt üks Euroopa parimaid hobuvõidujooksu jälgimise sihtkohti.

  1. Pariis, Prantsusmaa

Liverpooli võistlus pole aga sugugi kõige legendaarsem. Pea iga hobuvõidujooksja soovib oma elus jõuda Pariisis toimuvale sündmusele nimega Arc, mis on tuntud oma meeletu suursugususe poolest. Sündmus ulatub lausa 20-ndate aastateni ning toimub igal paaritul aastal oktoobris.

Kogu sündmus on prestiižne ning on puhtalt oma olemuse tõttu oluline üritus igale hobuvõidujooksude fännile.

  1. Berkshire, Inglismaa

Inglismaa on hobuvõidujooksude poolest üsna tuntud, kuid see väike regioon Inglismaal on eriti kuulus. Berkshire’is toimub üks Euroopa vanimaid hobuvõidujookse, mis on ühtlasi kõige ametlikum: sündmuse korraldaja on Suurbritannia kuninglik perekond ning kogu sündmus kestab 5 päeva juunis. Tegemist on suurema sündmusega kui Eurovisioon: kogu meedia hullub selle sündmuse ajal, muutes Berkshire’i mitmeks päevaks maailma kõige glamuursemaks paigaks.

  1. Chantilly, Prantsusmaa

Nagu võid praeguseks juba näha, konkureerivad Inglismaa ja Prantsusmaa hobuvõidujooksude maailmas väga tihedalt. Chantilly regioonis asub üks kõige kaunimaid hobuvõidujooksu radasid, mis ehitati 1879. aastal ning mis on märkimisväärsel kombel säilinud nii hästi, et seda pole mitte kordagi selle eluea jooksul renoveeritud.

Seetõttu on Chantilly rada äärmiselt kuninglik ja kaunis, olles vaatamisväärsus isegi ilma võistluseta.

  1. Newbridge, Iirimaa

Iirimaa Curragh jooksurada on kuulus üle kogu Iirimaa, majutades kõiki suuremaid hobuvõidujookse. Tegemist on ühtlasi ühe vanima rajaga, kuna mõningate andmete kohaselt toimusid rajal jooksud juba 1727. aastal.

Tänasel päeval on koht tuntud selle poolest, et toimuvates võidujooksudes osalevad ka Iiri parimatest tõugudest hobused ning viiakse läbi peeneid jookse.

  1. Baden-Baden, Saksamaa

Baden-Badeni lähedal asub jooksurada, mis loodi juba 1858. aastal ning on tihti tituleeritud kõige kaunimaks jooksurajaks kogu Euroopas. See rahvusvaheline maine peab ka paika: paiga ilu saab nautida Baden-Badeni hobuvõidujooksu festivalil, mis toimub just nimelt sellel kaunil rajal ning esitleb maailma tippklassi jooksjaid.

Inglismaa ja Prantsusmaa on aga enim tuntud oma radade poolest. Seetõttu tasub mõlemat riiki külastada neil, kes soovivad oma silmaga näha, mida kujutavad endast ehtsad hobuvõidujooksud ning milline on nende kaunite paikade autentne miljöö.