Kuidas mõjusid 2018. aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused kihlvedude korraldajatele Euroopas?

2018 aasta suvi tõi kogu Euroopa telekate ette, et jalgpallifännid ja ka niisama huvilised saaksid elada kaasa Venemaal toimuvale Jalgpalli Maailmameistrivõistlustele. Lisaks oma riigile või lemmikmeeskonnale kaasa elamisele, see on ka suurepärane võimalus lõbutseda sellistel saitidel nagu https://boonuskood.com/. Seekordsed Jalgpalli Maailmameistrivõistlused tõid kaasa ühe kõige edukama aasta interneti-põhistele kihlveo pakkujatele, sest väga paljud fännid näitasid oma poolehoidu ka oma lemmik meeskonna peale kihlveo vedamises.

Kokku on iga-aastane spordi kihlveod väärt umbes €700 miljardit, ning hinnangute kohaselt tuleb sellest 70% jalgpalli kihlvedudest. Suurte spordivõistluste ajal, nagu näiteks Jalgpalli Maailmameistrivõistluste ajal, kasvab spordikihlvedude arv veelgi rohkem. 2018. aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistluste ajal teenisid kihlvedude korraldajad hinnangute kohaselt üle €40 miljardi väärtuses kasumit. Mõndades Euroopa riikides, nagu näiteks Inglismaal, kus rahvusmeeskond jõudis finaalmängu, kasvas kihlvedude arv rohkem kui mujal.

Kui 2014. aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistluste ajal vedasid inglased kihla umbes €1 miljardi väärtuses, siis sellel aastal mitmekordistus see peaaegu €3 miljardini.

The Times ajaleht raporteeris, et selle aasta jalgpalli meistrivõistlustel veeti Suurbritannias kihla üle $2,5 miljardi väärtuses, mis on üle 50% rohkem kui eelmisel jalgpalli maailmameistrivõistlustel, mis toimusid 2014. aastal Brasiilias. Eeldati, et Inglismaa kihlveokontorid teenisid kokku 2018. aasta maailmameistrivõistlustel kokku üle £1.2 miljardi väärtuses kihlvedusid Inglismaa meeskonna toetuseks. Juba esimese matši käigus kui Inglismaa mängis Tuneesia vastu maksti kokku üle £20 miljoni väärtuses kihlvedusid Inglismaa fännide poolt.

Samuti teenisid suurt kasumit ka Portugali kihlveo korraldajad. Uued arvandmed Serviço Regulação e Inspeção de Jogos do Turismo de Portugal (SRIJ) reguleerivalt organisatsioonilt näitavad, et interneti põhiste kihlvedude kasum küündis juuni lõpuks €20.5 miljonini, mis on märgatav hüpe võrreldes sama perioodi eelneval aastal, kus kihlveopakkujate kasum juuni lõpuks oli €13.9 miljonit. Portugali kaheksa litsenseeritud internetipõhist kihlveokorraldakat – kes kollektiivselt omavad 13 luba interneti-põhiseks kihlveo korraldamiseks – raporteerisid üle 103,000 uue kliendi, kes registreerisid oma konto teises kvartalis, mis on 40,000 võrra suurem arv võrreldes 2017. aasta teise kvartaliga. Kõikidest uutest klientidest umbes pooled registreerisid oma konto juunis, mis oli just õige aeg Jalgpalli Maailmameistrivõistluste esimeseks pooleks.

Spordi kihlveod on muutunud eriti lihtsaks tänu piiramatult kättesaadavale internetipõhisele kihlveo vedamisele ning ka tänu sellele, et internetis ei vahendata füüsilist raha, mis muudab ülekannete tegemise veelgi lihtsamaks. Samuti kasutavad internetipõhised kihlveo pakkujad ära tehnoloogiat, et pakkuda võimalikult kasutajasõbralikku kogemust erinevates nutitelefonides, arvutis ja tahvelarvutites. Samuti jätavad nad kasutaja andmed meelde, mis muudab järgmisel korral kihlveo vedamise palju hõlpsamaks.

See tähendab, et tagasi sisse logides ei pea kasutaja enam oma pangakaardi andmeid uuesti sisestama, vaid saab kiirelt ülekande teha kasutades nutitehnoloogiat. Riikides, kus internetis kihlvedude vedamine on seaduslik, võimaldab see ka palju turvalisemat kontrolli ja regulatsioone, mis kaitsevad kasutajaid petturite eest, tagavad ausa mängu ning samuti aitavad neid, kellel on probleeme kihlvedude sõltuvusega.

Tänu suurele kasumile, mida kihlveo korraldajad teenisid Jalgpalli Maailma Meistrivõistluste ajal, näevad ka kohalikud Euroopa jalgpalli klubid selle kasumit. Kihlvedude vedamise populaarsuse kasv tähendab ka suuremat populaarsust jalgpallile kaasa elamises, ning toob veelgi rohkem vaatajaid telekate ette. Samuti jagavad nooremad jalgpalli fännid oma poolehoidu sotsiaalmeedias, mis võimendab veelgi jalgpalli populaarsust. Tulemuseks on sponsoritel suurem huvi toetada jalgpalli meeskondi ning see aitab kohalikel meeskondadel arendada oma klubi ja mängijaid. Näiteks investeerivad Inglismaa kihlveokontorid hinnangute kohaselt umbes 20 kuni 30 protsenti oma kasumist tagasi reklaami, mis on enamasti kasutatud televisioonis.

Kuid samas ei tasu kõik kihlveo korraldajad rõõmsalt loota kasumile igal suuremal jalgpalli meistrivõistlusel. Inglismaa meeskond tõusis seekordsetel mängudel ebatavaliselt kõrgele kohale ning jõudsid finaali, mis oli kogu riigile suur üllatus. Tänu sellele vedasid rekord arv inglasi kihla oma rahvusmeeskonna peale. Kuid kihlveo korraldajate jaoks tähendas see üla noatera pääsemist, sest kui Inglismaa oleks tõepoolest võitnud, oleksid kohalikud kihlveo korraldajad pidanud maksma välja märkimisväärse summa ja läinud kahjumisse. Samuti juhtus Prantsusmaal, kelle meeskond tõi koju võidu Venemaalt.