Monaco ja Monte Carlo – Azure ranniku juveelid

Monte Carlo, Monaco kuningriigi keskus on endiselt rikaste ja kuulsate mänguväljak. Jahid on siin sama suured kui mõisad, šampanja on rahvuslik jook ja isegi raudteejaam näeb välja vaarao hauakamber.

Ja ehkki Hollywoodi kuulsuse rikkus aitaks teil nautida Azure rannikul selle paiga peenemaid luksusi, saab igaüks ka ilma panka röövimata nautida selle koha peeneid aedasid, puhtaid tänavaid, sensuaalseid vaateid ja maailma suurimat akvaariumi. Järgnevalt teemegi väikse ülevaate kuidas mõistliku hinna eest kõigist Monaco ja Monte Carlo võludest oma osa saada.

Saabuge stiilselt

Parim viis Monacosse jõudmiseks on endiselt Aston Martin DB5-s rooli keerates kihutades mäest alla ja läbides juuksenõela kurve. Teine võimalus on lihtsalt osta Kuldsilma DVD ja vaadata kuidas James Bond seda teeb.

Lennujaamast võib kohale saabuda ka helikopteriga. See lõbu ei olegi väga kallis. Seitsme minutiline sõit läheb maksma kuni 100 eurot.

Loomulikult võib kasutada ka bussi.

Kogege täiel rinnal Montet

Monte Carlo külastamiseks ja kuulsatel tänavatel, kus näiteks toimub F1 Monaco Grand Prix, jalutamiseks pole teil vaja kullaga kaetud krediitkaarti. Siin saate terve päeva olla ja võite vabalt koos ringi liikuda selle maailma suurte tähtede, mega rikaste ja nullmääraga makse maksvate kodanikega.

Tasuta (või peaaegu tasuta) saab Monte Carlos teha paljusid asju. Olemas on 5 erinevat bussiliini – piletid maksavad 1 euro.

Vanalinna piirkonnas domineerib katedraal, kuhu Printsess Grace on maetud, kuid on ka palju huvitavaid väikeseid tänavaid, mis sobivad ideaalselt jalutamiseks. Teise võimalusena võite jalutada lihtsalt väljaspool ooperimaja ja kasiinosid (korrektsed riided võtke kindlasti kaasa, kui soovite laudades mängida).

Hüpake sügavusse

Ehitatud 1910. aastal, on okeanograafia muuseum ja akvaarium sarnane paleele, mis asub merepõhjas 280-jala kõrguse kalju kohal. Kuulus süvamerepüügi uurija Jacques Cousteau oli siin endine direktor.

Tänu oma auväärsele välisilmele on akvaarium ajakohane. Töötajad on juhtivad Vaikse ookeani ja troopiliste merede ökosüsteemide uurijad.

Grand Central

Kui viibite Monte Carlos, on tõenäoline, et tähistate mõnda erilist sündmust oma elus. Nii et peate elama luksuslikult.

Hotell Metropole võib olla üks linna kõige rahulikumatest hotellidest.

See on Grand Casino ja Carre d’Ori peenetest poodidest vaid mõne meetri kaugusel kuid hotell ise on ehitatud 1889. aastal suurepärases stiilis.
2004. aastal tehtud ümberkujunduse osana anti hotellile isegi Rooma keisrile sobiv sissekäik. Fuajees on Vahemere palee illusioon.
Siin on ka kaks Michelin-star-restorani, kuid hotelli baaris saab juua ka lihtsalt kuuma šokolaadi.

Roheline rahu

Monte Carlo keskele jäävade maitsekad rohelised alad, mis on hästi hooldatud. Raekoja läheduses asuv kloostri aed pakub suurepärast vaadet vana sadamale. Praegu valitseja Prints Albert rahastab ise paljusid ökosüsteeme.

Lauakombed

Te ei leia ohustatud tuunikala Jaapani restorani Yoshi menüüst või mõnest muust Monaco lauast. Riik muudab maailma eemaldades kalad oma laudadelt ja kutsudes üles röövpüügi keelustamisele kogu maailmas.