Põhjused, miks Euroopa poliitilistele valimistele tasub teha panuseid
Spordiennustamine on olnud paljude eestlaste meelistegevus juba aastaid, seda eriti tänu internetikasiinodele, mille vahendusel on võimalik spordipanuseid hõlpsamini teha. Enam pole vaja minna hipodroomile ega üldse kodust välja selleks, et teha oma panus mõnele spordimängule.
Mis on aga paljude inimeste jaoks pime valdkond, on poliitikavaldkonna panused. Euroopas on täiesti seaduslik teha panuseid ka poliitsündmustele nagu kohalikele või riiklikele valimistulemustele, esitades oma panuse sellele, milline kandidaat valimised võidab. Mitmed Eestis tegutsevad spordipanuste korraldajad pakuvad seejuures võimalust panustada mitte üksnes kodumaisetele valimistele, vaid ka mitmetele üle-Euroopastele valimistele.
Esmapilgul ei pruugi poliittulemustele panustamine eriti põnevana ega ka valdkonnana, mis oleks ülemäära seotud spordiga, kuid tegelikult on oma sportlik hasart ka valimistulemuste ennustamises. Valimiste osas on tavaliselt igaühel kindel sisetunne, paljud hoiavad seejuures pöialt oma valitud kandidaadile.
Valimistulemustele panustamisel on aga veel paar olulist eelist, mida võib kaaluda igaüks, kes plaanib oma raha suunata spordipanuste tegemisse.
Euroopa valimistulemusi on lihtsam ette ennustada
Üks põhjuseid, miks spordipanustamine on meeletult populaarne, on selle analüütiline külg. Suured spordisõbrad, kes on kursis tiimide iga liigutusega, suudavad üsna täpselt ette ennustada, milline tiim võidab. Samas on aga spordimängud ettearvamatud, kuna sekkuvad mitmed juhuslikud ja ootamatud faktorid nagu kas või ilm või platsil saadud vigastus.
Selliste faktoritega ei tule kokku puutuda valimistel. Valimiste eelsel perioodil kujuneb üsna selgelt välja valijate favoriit ning seega tuleb valimistele panustades mõelda sellele, kes näib olevat valijate poolt rohkem armastatud.
Muidugi ei ole selle otsuse tegemine alati kõige lihtsam, kuid Euroopa valimistulemustele panustamise muudab lihtsamaks üks asjaolu: poliitsündmuseid kajastatakse iga päev ning pea iga ajalehe esikaanelood kajastavad mingil määral poliitikat. Kuigi ka spordivaldkond on hästi kajastatud, on võimalik poliituudistega kohati rohkem kaasas käia ja seetõttu tekib ka parem kujutlus sellest, kes võib valimised reaalselt võita.
Kohalike valimiste ennustamine on seejuures kõige lihtsam, kuna enamasti on igaühel mingi arusaam sellest, milline kandidaat on rohkem valijate südametesse läinud.
Ootamatud tulemused võivad tuua suurema tulu kõrge koefitsiendiga
Teinekord võivad aga tulemused olla väga ootamatud: head näited on Brexiti panused ja Trumpi presidentuuri valimised. Mõlemal juhul arvasid panustamiskontorid, et tulemused on vastupidised, mistõttu olid koefitsiendid kõrgemad tegelikele tulemustele. Need panustajad, kes otsustasid minna kontorite ennustuste vastu, said lõpuks osa märksa suuremast võidust.
Poliitvalimiste koefitsiendid võivad olla vahel märksa kõrgemad kui spordisündmustel, eriti, kui enamus kontoreid arvavad, et tulemus võib olla vastupidine sellele, mis tegelikult ees ootab.
Nagu iga panustamistegevuse puhul on aga ka poliitvalimistele panustamine ohtlik. Isegi, kui oled täiesti veendunud oma sisetundes ning oled lähemalt uurinud võimalikke tulemusi, ei oska kunagi keegi ette ennustada, milliseks kujuneb tulemus. Seetõttu tuleb suhtuda ka poliitilistesse valimistesse ettevaatlikult ning panustada hoolikalt.