Oma privaatsuse kaitsmine internetis

Internet on saanud meile kõigile oluliseks kohaks. Me sõltume internetis e-kirjade saatmisest / vastuvõtmisest, fotode ja sõnumite postitamisest / jagamisest suhtlusportaalides, kaupade ostmisest, teabe otsimisest jne.

Tasuta üldised WiFi-levialad on muutnud meid üha mugavamaks ka Interneti-ühenduse loomisel, kui oleme kodust eemal. Kahjuks on paljud meist liiga hooletu ja ei mõtle sellele kuidas oma isiklikku teavet ja tegevusi veebis hallata. See jätab meid haavatavaks identiteedivarguste ja privaatsuse kuritarvitamise suhtes. Oma privaatsust tuleb alati kaitsta on selleks siis internetis hasartmängude mängimisel, oma e-posti aadressile sisse logimisel, või Facebookis postituste tegemisel

Kindlasti tuleb alati arvestada, et avaliku WiFi kasutamine lekitab häkkijatele ja küberkurjategijatele teie privaatset teavet, nagu paroolid, krediitkaardi andmed ja pangakonto number, sest enamik üldkasutatavaid WiFi-ühendusi pole turvalised.

Kui teie isiklik ja tundlik teave satub valedesse kätesse, võib see osutuda teie jaoks väga kulukaks ja tekitada suuri ebamugavusi. Siin on mõned soovitused ja hügieenireeglid, mida kübermaailmas tegutsedes peaksite alati arvestama.

Hinda oma online tegevusi

Oma veebi tegevuste hindamine on esimene oluline samm privaatsuse ja identiteedi kaitseks veebis. Mõelge, millist privaatset ja isiklikku teavet hoiate, jagate ja postitate oma arvutis, mobiilseadmetes, meilides, Facebookis või muudes suhtlusvõrgustikes või isegi pilveteenuse lehtedel, näiteks Dropboxis. Kui turvalised on need kohad ja kes võivad sellele infole juurde pääseda? Millised on tagajärjed, kui teie isiklikud andmed satuvad valedesse kätesse? Need on küsimused, mida peate oma riskide hindamiseks endalt küsima ja mis aitavad teil ette valmistada vajalikke meetmeid enda kaitsmiseks.

Paigaldage oma seadmetesse kõige värskem viirusetõrje tarkvara ja uuendage seda perioodiliselt

Viirusetõrjetarkvara on kohustuslik tarkvara arvuti kaitsmiseks viiruste, nuhkvara, “trooja hobuste” ja ja muude ohtlikke programmide eest. Need pahatahtlikud programmid on mõeldud teie privaatsusele ründamiseks ja teie isikuandmete varastamiseks. Seetõttu on oluline kaitsta oma seadmeid uusima ning värskendatud viirusetõrjeprogrammiga.

Saadaval on palju nii tasuta kui ka tasulisi versioone. Kindlasti kasutage usaldusväärsete firmade viirusetõrjeprogramme. Hoidke end võltsitud viirusetõrjeprogrammide eest, mis kasutavad hüpikaknaid, et teatada, et teie arvuti on ohus. Vastavalt läbiviidud testidele on AVG ja Ad-Aware tasuta viirusetõrjeprogrammid saavutanud kõige paremaid tulemusi seadmetest pahavara puhastamisel ja pahavara blokeerimisel. Tasuliste lahenduste puhul on parimad valikud Webroot, Norton ja Kaspersky viirusetõrje tooted.

Kasutage isiklikku VPN-i (Virtuaalne Privaatne Võrguühendus)

Kuigi viirusetõrjeprogrammid teevad teie arvuti kaitsmiseks head tööd, ei kaitse need teie brauseri seanssi ega internetiühendust. VPN on siinkohal suurepärane täiendus viirusetõrjeprogrammile.

Olge ettevaatlik, mis informatsiooni endast sotsiaalvõrgustikes jagate

Sotsiaalvõrkude lehtedel nagu Facebook, Instagram ja Twitter on väga ebamäärased ja tihti keerulised privaatsuseeskirjad. Tegelikult põhineb kogu nende ärimudel teie isiklike andmete kasutamisel reklaami- ja turunduslikel eesmärkidel. Kui te arvate, et näiteks Facebookis nähtav reklaam on juhuslik, siis arvake uuesti. Facebook jälgib teie huvisid, millistesse gruppidesse olete ennast liitunud ja väidetavalt isegi, milliseid sõnu kasutate oma vestluses teiste kasutajatega.

Veenduge, et veebipoed, kust kaupa ostate on turvalised

Kui teete veebis rahalisi tehinguid, veenduge, et lehekülg kasutab SSL-i, mis on turvaprotokoll, mis krüpteerib kõik teie andmed. Saate otsustada, kas leht kasutab SSL-i veebilehe aadressi alguses oleva HTTPS-i ja tabaluku ikooni järgi.

Kasutage keerulisi salasõnu

Enamik inimesi kasutavad paroolide loomiseks oma nimesid, sünnikuupäevi, juhilubade numbreid või telefoninumbreid. Kõige tavalisem, uskuge või mitte, on kasutada sõna “parool”. See on suur viga, kuna see muudab häkkerite elu hõlpsamaks teie konto lahti murdmiseks.

Kustutage või puhastage jälgimise küpsised

Jälgimisküpsised on väikesed koodid, mida veebilehed teie arvutisse teie veebi tegevuste kohta teabe salvestamiseks lisavad. Seda informatsiooni saab seejärel ilma teie nõusolekuta kogu maailma ettevõtetele müüa.

Järgides neid juhiseid ja kasutades ülal soovitatud tööriistu, võite oma privaatsuse kaitsmiseks ja oma identiteedi turvalisuse tagamiseks teha ise väga palju ära ning rahulikumalt öösel magada!