Globaalse kliimasoojenemise mõjud turistide seas populaarsetele sihtkohtadele

Jäämäed sulavad ja metsatulekahjud raevutsevad ning teaduslikud väited, et globaalne kliimasoojenemine on kiirem kui varem eeldatud, on järjest ilmsem. Soojenemise tagajärjed on pannud paljud maailma peamistest reisisihtkohtadest silmitsi tõsiste tagajärgedega, kusjuures mõnedel on oht täielikult kaduda. Siin on mõned neist, mida peaksite enne nende kadumist külastama

Veneetsia, Itaalia

Veneetsia tänavatel on võimatu jalutada olemata neist võlutud. Veega nii ühes rütmis elavas kohas on inimesed õppinud olema üleujutustega harjunud, kuid kuna ookeani tase järjest tõuseb kasvab ka järjest tõsisemate üleujutuste oht. Aktivistid on võtnud väljakutse vastu, investeerides arenenud üleujutusi tõkestavatesse väravatesse ja muusse tehnoloogiasse. Isegi kunstnikud on võtnud mure südameasjaks, näiteks Itaalia kunstnik Lorenzo Quinn lõi 2017. aastal massiivse skulptuuri, et juhtida tähelepanu uppuvale linnale.

Surnumeri

Surnumeri kahaneb umbes igal aastal; veepind on juba kaotanud ühe kolmandiku oma pindalast alates sellel sajandi algusest ja veekogu pinnasesse on tekkinud augud kohas, kus vesi on taandunud. Tammide, veereservuaaride ja torujuhtmete ehitamine on aastate jooksul vähenenud. Vee sissevoolu tase on vaid viis protsenti esialgsest mahust. Lisage sellele asjaolu, et Lähis-Ida järjest kuumem kliima muudab järve iseenda taastamise järjest raskemaks ja ongi käes probleem: eksperdid leiavad, et kui vesi väheneb praegusel määral, võib Surnumeri 2050. aastaks täielikult kuivada .

Amazonas

Maailma suurim vihmamets, Amazonas katab ligikaudu 40 protsenti Lõuna-Ameerikast. Kuid vaatamata Amazonase suurusele on kliimamuutus muutnud selle hapraks elupaigaks. Ekstreemne põud on jätnud puuliigid läbi kogu troopilise džungli kuivama, mistõttu nad on haavatavad väljasuremisele ja vastuvõtlikumad metsatulekahjudele.

NASA teatab, et Amazonase puud hakkab surema, kui piirkonna kuiv hooaeg kestab aastas kauem kui 5-7 kuud – juba praegu on kuivad hooajad sellest vaid mõne nädala lühemad.

Key West, Florida

Kirjaniku Ernest Hemingway kodu päikseparadiis Key West on tuntud värviliste hoonete, ideaalsete snorgeldamise tingimuste ja rahuliku õhkkonna poolest. Aga isegi enne seda, kui orkaan Irma hiljuti oli USA lõunapoolseim linn keskkonnaprobleemid käes: insenerid hinnangul tõuseb Florida Keys `i merepind 30 järgneva aasta jooksul 15 tolli. Pidevad üleujutused on juba praegu sundinud Key West`is tegema jõupingutusi teede üles tõstmiseks, enne kui need muutuvad veealuseks vaatamisväärsuseks.

Mumbai, India

Olles kodu rohkem kui 18 miljonile inimesele on Mumbai on üks maailma kõige tihedamini asustatud linnasid. See on linn, mis jätkuvalt laieneb tänu hiljuti vastu võetud reeglitele, mis võimaldavad arendajatel ehitada kõrghooneid piki rannajoont. Kahjuks võivad sellised ehitised osutuda probleemiks, kuna need võivad langeda veetaseme tõusu ohvriks ja ilma korraliku ettevalmistuseta võib linn tulevaste aastakümnete jooksul jääda vee alla. Isegi kui vesi tõuseks 2050. aastaks vaid 2-tolli võib see tuua kaasa sagedased üleujutused.